wydarzenia akcja
”Nie wstydzę się Jezusa” w Limanowej
2012-07-02
Przekroczywszy próg 900 tys. rozdanych breloków, akcja „Nie wstydzę się Jezusa” nie zwalnia, nie traci rozmachu, lecz nadal niezłomnie i konsekwentnie dociera do kolejnych zastępów katolików, którzy chcą manifestować swoją wiarę.

Tym razem przedstawiciele Krucjaty Młodych przybyli z brelokami akcji do Limanowej na zaproszenie duszpasterstwa młodzieży przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca odbyło się tam całonocne czuwanie, w którym udział wzięły młodzieżowe organizacje katolickie, m.in. Ruch Czystych Serc, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Wszyscy spotkali się tam na wspólnej modlitwie i prelekcjach wygłoszonych w trakcie czuwania, którego tematem przewodnim stało się hasło akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Rozpoczęto od procesji, na czele której wniesiono relikwie błogosławionych Jana Pawła II i Karoliny Kózkówny.

O godzinie 22:00 akcję brelokową przedstawił członek Krucjaty Młodych – Zbigniew Dziadosz. Prelekcja ta otwierała cykl kolejnych punktów programu, przeplatanych śpiewami scholii złożonej z członków organizacji młodzieżowych.

Całość zamknęła konferencja księdza misjonarza Waldemara Bożka, po którym nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji uczestnicy otrzymali breloki naszej akcji oraz Cudowne Medaliki. Następnie wszyscy wzięli udział we Mszy św., która wraz z nadejściem świtu zakończyła całonocne czuwanie.

Zbigniew Dziadosz
 
 
 
 
 
Krzyż w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że religia i jej symbole to sprawa prywatna każdego z nas…
- Religia nie jest tylko sprawą prywatną, ale i publiczną. Gdyby nie była, to Chrystus nie ustanowiłby instytucji do jej głoszenia - Kościoła.
 
Mateusz Ligocki
...gdzie Bóg jest na swoim miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu, na odpowiednim miejscu. Pamiętajcie o tym, szczególnie dzisiaj.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL