wydarzenia
Kolejne krwawe ataki na nigeryjskich chrześcijan
2012-01-11

Nie ustają prześladowania chrześcijan w północnej Nigerii. W strzelaninie do której doszło w mieście Yola zginęło 12 osób. Napastnik zaatakował wyznawców Chrystusa podczas modlitwy.

Agresorem był najpewniej członek muzułmańskiej sekty Boko Haram. Na miejscu zastrzelił on 11 osób, jedna z postrzelonych zmarła w szpitalu. Pięciu kolejnych rannych walczy o życie. Przerażona ludność miasta, słysząc o krwawym zajściu, uciekła i schroniła się na noc w koszarach wojskowych – informuje Radio Watykańskie.  
 
Terroryści zabijają nie tylko niewinnych chrześcijan, ale swoją moc chcą pokazać również władzom, próbując zastraszyć je i w ten sposób skłonić do tego, by wyznawców Chrystusa nie chroniły. We wtorek miał miejsce zamach na wysokiego funkcjonariusza służby bezpieczeństwa Nigerii. Nieznany sprawca zabił go w urzędzie w Biu, gdy ten powracał z modlitwy w meczecie.
 
Nigeryjskie źródła podkreślają także gesty muzułmańskiej solidarności względem chrześcijan. Młodzież islamska ochrania, tworząc sobą „żywe tarcze”, świątynie chrześcijańskie, gdy trwają w nich nabożeństwa. Również chrześcijanie w piątek strzegą bezpieczeństwa pod meczetami, by nikomu nie przyszło do głowy mścić się na Boko Haram. 
 
Silnie powiązana z Al Kaidą terrorystyczna organizacja „Boko Haram” sprzeciwia się wszystkiemu, co przychodzi z Zachodu: edukacji, kulturze, sztuce, przede wszystkim zaś całą złość kieruje wobec chrześcijan. Członkowie tej zbrodniczej organizacji uważają, że wyznawcy Chrystusa są największą przeszkodą dla muzułmanów pragnących utworzyć kalifat. 
 
 
Źródło: Radio Watykańskie 
 
 
Krzyż jest niezmiernie ważny dla chrześcijan
Dlaczego? Inni mówią, że to tylko symbol, od którego ważniejsze jest wypełnianie Bożych przykazań.
- Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL