swiadectwa
Marek Citko
2011-05-10
- były piłkarz i reprezentant Polski
Wszystkich zachęcam, aby nie wstydzili się znaku krzyża. Wiem, że nie jest to łatwe, ale myślę, że to jest naszym obowiązkiem: abyśmy się tego krzyża nie wypierali, przyznawali się do niego i mieli go zawsze przy sobie.

Mogę dodać, że jeszcze noszę Różaniec, który – kiedy podróżuję czy jestem w samochodzie – w wolnej chwili odmawiam. Wszystkich odważnych, którzy się nie boją, zachęcam do przyznawania się do krzyża, żeby go mieli przy sobie.

zobacz film ze świadectwem Marka Citki

Krzyż jest bardzo ważny w moim życiu, bo tak naprawdę zaczynam i kończę dzień znakiem krzyża. Muszę też się przyznać, że nie zawsze mi się to udaje, ale jak wsiadam do samochodu – to przede wszystkim odmawiam modlitwę kierowcy; jak odmawiam modlitwę poranną – to zaczynam ją od znaku krzyża.

Uświadomiłem sobie, że tu na ziemi jesteśmy tylko na chwilę, a tak naprawdę wieczność jest na górze. Jak coś nam nie idzie, to widocznie tak ma być. Moją ulubioną księgą jest Księga Hioba, który – cokolwiek by się działo – wychwalał Pana Boga. W życiu mi się to potwierdziło. Jak miałem kontuzję, trudny okres, to z perspektywy czasu się okazało, że to w jakimś sensie było dla mnie dobre. Cokolwiek się dzieje w moim życiu – z perspektywy zbawienia ma jakiś sens. W przypadku porażek czy cierpienia, to wiara pozwala nam zachowywać się normalnie, każe pamiętać, żeby być skromnym, pokornym, normalnym człowiekiem. Bo jak sportowiec ma jakieś sukcesy, to narażony jest na pokusy, uderzenie wody sodowej do głowy, bycie gwiazdą…

Wiara na każdym etapie mojego życia (czy było źle czy dobrze) sprowadzała mnie na ziemię, abym pamiętał właśnie o Dzięsięciu Przykazaniach, aby miłować bliźniego jak siebie samego. I tak staram się żyć.

zobacz film ze świadectwem Marka Citki

 

Oliwia
kocham Jezusa i wieże on mnie też mocno kocha i mnie nie opuści modle się zawsze i wszędzie i wiem że on bedzie zawsze przy mnie !!
 
W. Kosowski
Postanowiłem kupić 100 breloków "Nie wstydzę się Jezusa". W dzisiejszych czasach nie wystarczy się nie wstydzić Pana Jezusa Chrystusa. Trzeba Go i Jego nauki głosić. Inaczej miejsce chrześcijaństwa, zajmie inna religia. Breloki rozdam rodzinie i najbliższym fanom. Jako utytułowany sportowiec, chce dać przykład i zachęcić innych sportowców, do zakupienia przynajmniej 100 sztuk breloków. Lub wielokrotności tej liczby (w zależności od możliwości). I tym samym dania świadectwa słowom "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" oraz "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie". www.dobry-trening.pl/Wojciech_Kosowski__Nie_wstydze_sie_Jezusa_
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Wielu „katolików” nie chce krzyża w przestrzeni publicznej
Dlaczego niektóre środowiska i osoby deklarujące się jako katolicy nie czują takiej potrzeby?
- Są to wyznawcy "świętego spokoju", ludzie letni.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL