wydarzenia
Komisje Sejmowe za odrzuceniem projektu ustawy antyaborcyjnej
2011-08-19

Połączone Komisje Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny rekomendują odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej całkowicie aborcji w Polsce. „Głosowało za tym 2/3 posłów z tych komisji, czyli to dokładnie odwrotna proporcja niż społeczne poparcie dla zakazu” – podkreśla w rozmowie z KAI Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”.

To zła wiadomość, że 2/3 posłów opowiedziało się za zabijaniem chorych dzieci – mówi Dzierżawski, który brał udział w posiedzeniu komisji jako sprawozdawca projektu. Zwraca uwagę, że w ostatnich latach nastąpił mocny zwrot antyaborcyjny. – Niedobrze, że posłowie nie dorośli do poziomu opinii publicznej – podkreślił.

- To zostanie zweryfikowane w najbliższych wyborach – przestrzega obrońca życia. - Będziemy dążyć do tego, by sprawa życia stała się istotną kwestią w kampanii wyborczej. Jeśli posłowie nie chcą się opowiadać za życiem, to trzeba wymienić posłów – stwierdził. Dodał, że najważniejsze w batalii o zakaz aborcji jest nastawienie opinii publicznej. – Teraz trzeba, by poparcie Polaków przełożyło się na sposób głosowania posłów, ale ja myślę już bardziej o następnej kadencji Sejmu – powiedział.

Posiedzenie obu komisji trwało ponad dwie godziny, w głosowaniu za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 45 posłów, przeciwko było 22, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Pod obywatelskim projektem o całkowitej ochronie życia poczętego podpisało się 600 tys. osób.

Zawiera on zapis, że życie ludzkie ma być chronione bez żadnych wyjątków, które dopuszcza obecna ustawa – a więc także wtedy, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki, gdy płód jest uszkodzony lub chory, gdy ciąża jest skutkiem czynu zabronionego.

Źródło: KAI
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Symbol krzyża kojarzy się jednoznacznie z wyprawami krzyżowymi
Dlaczego w imię Chrystusa Ukrzyżowanego mordowano ludzi innych wyznań?
- Nie można mówić o wyprawach krzyżowych, pomijając kontekst historyczny.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL