wydarzenia
Krucjata Młodych kontynuuje kampanię
2013-11-10
Krucjata Młodych kontynuuje akcję we Wrocławiu, mimo ataków ze strony środowisk homoseksualnych. Po raz kolejny interweniowała policja.

Ósmego listopada wieczorem, pod koniec drugiego dnia karawany prowadzonej przez Krucjatę Młodych, na wrocławskim Rynku odbyła się kolejna akcja. Uczestnicy akcji tradycyjnie rozdawali ulotki z protestem adresowanym do premiera, by wycofał się z poparcia dla ustawy o związkach partnerskich.

Również i tym razem członkowie Krucjaty spotkali się z agresywnymi reakcjami ze strony środowisk homoseksualnych. Jednak okrzyki i gwizdy, próba kradzieży mikrofonu i materiałów, rzucane wyzwiska i groźby nie zraziły młodych katolików. Ostatecznie, gdy pikieta kończyła się z powodu zbliżającej się ciszy nocnej, na miejsce akcji przyjechała policja. Tym razem funkcjonariusze okazali swoją troskę o środowisko, któremu rzekomo miałoby zaszkodzić użytkowanie tuby pielgrzymkowej. Mniej więcej w tym samym czasie w dwóch innych punktach Rynku rozbrzmiewała głośna muzyka gitarowa, wszędzie rozlegał się hałas dochodzący z pobliskich pubów i klubów nocnych.

Przeciwnicy akcji posunęli się do fałszywego oskarżenia o pobicie i rozcięcie ręki aktywisty homoseksualnego, co skrzętnie wykorzystał jeden z funkcjonariuszy, sugerując organizatorowi, że może on zostać za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Miało to oczywiście zastraszyć uczestników akcji. Komuś bardzo zależy, by głos sumienia nie był słyszany we Wrocławiu.

W niedzielę akcja zawita do Piotrkowa Trybunalskiego.

jz, Maciej Maleszyk
 
 
 
 
dołącz
 
 
Przemysław Babiarz
- dziennikarz i komentator sportowy.
Pamiętajmy: nawzajem dla siebie jesteśmy świadkami, nawzajem siebie umacniamy! Kochani, zachęcam was zatem do odwagi, do męstwa!
 
Krzyż w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że religia i jej symbole to sprawa prywatna każdego z nas…
- Religia nie jest tylko sprawą prywatną, ale i publiczną. Gdyby nie była, to Chrystus nie ustanowiłby instytucji do jej głoszenia - Kościoła.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL