wydarzenia
Krucjata Młodych na Marszu dla Życia i Rodziny
2013-05-26
W Dzień Matki ulicami kilkudziesięciu Polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Największy z nich – gromadzący około 10 tys. osób – odbył się w Warszawie. W manifestacji wzięli udział nie tylko mieszkańcy stolicy, ale i goście z innych krajów. Wśród uczestników Marszu byli również przedstawiciele Krucjaty Młodych.

W ostatnich dniach Warszawa pogrążona była w deszczowej pogodzie. Jednak Opatrzność nie dopuściła do zepsucia wielkiego święta rodziny, jakim jest Marsz dla Życia. Piękne słońce rozgoniło część chmur. Tym samym pogoda zachęciła mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w tej dorocznej manifestacji miłości do rodziny. Trasa biegła ulicami Starego Miasta, m.in. Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Szewską, aż dotarła do Ogrodu Saskiego. Maszerowali młodzi i starzy, dzieci, rodzice i dziadkowie. Spotkać można było również matki w stanie błogosławionym.

Podczas Marszu panowała niezwykle przyjazna, ciepła i rodzinna atmosfera. Wśród uczestników można było wypatrzeć postaci znane z mediów m. in. Wojciecha Cejrowskiego, Przemysława Babiarza oraz kapitana drużyny piłkarskiej Legii Warszawa - Ivice Vrdolijaka, który maszerował wraz z żoną i dziećmi.

Kolorowe balony, wielkie transparenty i niezastąpiona szkocka orkiestra dodawały kolorytu tej wspaniałej uroczystości. Uczestnicy nieśli różne transparenty oraz bandery - widoczne były zarówno te należące do Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej, który jest współorganizatorem Marszu, jak także zaprzyjaźnionego Droit de Naitre, organizacji wspierającej obronę życia od poczęcia, która działa we Francji. Oprócz Francuzów, tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny gościł również przybyszów z Holandii, Brazylii, Wenezueli, Litwy i Estonii.

Podczas Marszu odczytano oświadczenie, w którym wyrażono solidarność z uczestnikami protestu, który w tym czasie odbywał się w Paryżu i wielu innych miastach Francji przeciwko przyjętej przez francuski parlament ustawie prawa do adopcji dzieci przez „małżeństwa” osób tej samej płci. Zbierano też podpisy pod społecznym projektem ustawy o bonach wychowawczych.

 

Hasła wznoszone przez maszerujących dawały jasno do zrozumienia, że Polacy kochają dzieci i rodzinę. Uczestnicy domagali się wprowadzenia zakazu aborcji i faktycznego prowadzenia przez rządzących polityki prorodzinnej.

Patronat honorowy nad warszawskim Marszem dla Życia i Rodziny objęli kard. Kazimierz Nycz oraz abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko - praskiej. Uroczystość zakończyła się w Ogrodzie Saskim, gdzie przygotowano liczne niespodzianki dla dzieci: mnóstwo balonów, gigantyczne bańki mydlane oraz pokazy skaczących szczudlarzy.

Paweł Ozdoba


źródło: www.pch24.pl
 
 
 
dołącz
 
 
Jerzy Skoczylas
- polski satyryk, członek kabaretu Elita:
Nie wstydź się Jezusa i nie bądź obojętny, gdy Jezus jest atakowany i obrażany.
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL