wydarzenia
Krucjata Młodych znów pod Metrem Centrum
2013-12-12
To był bardzo pracowity dzień dla Krucjaty Młodych! Najpierw około południa młodzi mężczyźni modlili się na Różańcu i rozdawali ulotki przeciwko związkom partnerskim pod Uniwersytetem Warszawskim (link). Wieczorem powtórzyli te same działania przed wejściem do Metra Centrum.

Urozmaiceniem do kolorytu czerwonego sztandaru, kap, szarf i widniejącego na nich złotego lwa była gra na dudach. Muzyka przeplatała się z dźwiękami płynącymi z megafonu, z którego nadawano wyniki badań naukowych dr. Paula Camerona (Family Research Institute) o szkodliwości homoseksualizmu.

Wzbudzało to wielkie poruszenie wśród przechodniów, którzy żywo reagowali na obecność Krucjaty Młodych w newralgicznym punkcie stolicy. Pojawiały się gesty poparcia i słowa zachęty do dalszych akcji. Nie obyło się jednak bez prowokacji. W stronę młodych katolików leciały wrzaski i wulgaryzmy. Zwolennicy związków partnerskich rozszarpywali ulotki, a nawet pokusili się o próbę spalenia ich w koszu na śmieci.

Co ciekawe, wzywani wielokrotnie przeciwko nam policjanci odchodzili z frustrującym dla środowisk lewackich twierdzeniem, że nasza akcja jest zgodna z prawem. Ciekawe, co na to powie policja z Wrocławia, która oskarżyła członków Krucjaty o zakłócanie porządku publicznego oraz złamanie Ustawy o ochronie środowiska (link).

Jeśli podobają się Państwu akcje Krucjaty Młodych i chcą Państwo, aby były kontynuowane, proszę o podpisanie się przeciwko nowemu prawu, które zakaże tego typu wystąpień (link).

Maciej Maleszyk

 

 
 
 
 
 
dołącz
 
 
Symbol krzyża kojarzy się jednoznacznie z wyprawami krzyżowymi
Dlaczego w imię Chrystusa Ukrzyżowanego mordowano ludzi innych wyznań?
- Nie można mówić o wyprawach krzyżowych, pomijając kontekst historyczny.
 
Przemysław Babiarz
- dziennikarz i komentator sportowy.
Pamiętajmy: nawzajem dla siebie jesteśmy świadkami, nawzajem siebie umacniamy! Kochani, zachęcam was zatem do odwagi, do męstwa!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL