wydarzenia
LOT ostatecznie wycofał się z zakazu symboli religijnych
2012-02-10

Polskie Linie Lotnicze zdecydowały się usunąć z wewnętrznej instrukcji kontrowersyjny zapis o zakazie noszenia w widocznym miejscu symboli religijnych przez pracowników pokładowych firmy - poinformował rzecznik prasowy LOT Leszek Chorzewski. 

„Pragniemy jednocześnie przeprosić wszystkie osoby, które zostały w jakikolwiek sposób dotknięte i urażone tym przypadkiem. Szanując przywiązanie do tradycji i wrażliwość Polaków, rozumiemy ich poruszenie i oburzenie" – czytamy w oświadczeniu spółki PLL LOT.
 
Przypomnijmy, że według przygotowanego przez LOT nowego regulaminu, personel pokładowy polskich linii lotniczych miał otrzymać zakaz noszenia symboli religijnych w widocznym miejscu. Nowe przepisy miały wejść w życie od początku marca.
 
Nowe zasady dyscypliny mundurowej zawarte były w dokumencie "Zasady obsługi pokładowej". W podrozdziale "Biżuteria" napisano: "Niedozwolone jest noszenie w widocznym miejscu biżuterii obrazującej symbole religijne".

Co ciekawe, przepis najpewniej nie został wprowadzono ze względu na zasady bezpieczeństwa, ale ze względu na…  wizerunek LOT-u. Za opracowanie regulaminu określającego zasady umundurowania personelu odpowiada bowiem dział marketingu firmy.


 
PiotrSkarga.pl 
 
 
Irek Dudek
- polski kompozytor, wokalista i autor tekstów: chciałbym was bardzo zachęcić, abyście się nie wstydzili swojej religii, swojego katolicyzmu, nie wstydzili się krzyża
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL