akcja
Symbol krzyża kojarzy się jednoznacznie z wyprawami krzyżowymi
Dlaczego w imię Chrystusa Ukrzyżowanego mordowano ludzi innych wyznań?
Nie można mówić o wyprawach krzyżowych, pomijając kontekst historyczny, tj. okoliczności, w jakich miały one miejsce. W VII w. należąca do Cesarstwa Bizantyjskiego Ziemia Święta została opanowana przez muzułmańskich Arabów. Jednak chrześcijanie mieli tam względną swobodę kultu i możliwość odbywania pielgrzymek aż do XI w., kiedy tereny te zagarnęli Turcy Seldżuccy, którzy zaczęli prześladować i mordować pielgrzymujących chrześcijan. W odpowiedzi na nasilające się prześladowania religijne rycerstwo chrześcijańskie na wezwanie papieża podjęło zbrojną akcję mającą zapewnić bezpieczeństwo chrześcijanom przebywającym w tamtym regionie.
Chrześcijanie mają takie samo prawo do zbrojnej obrony, jak wszyscy inni ludzie. Warto też zauważyć, że ci, którzy krzyczą o mordowaniu ludzi innych wyznań, milczą o tym, że najbardziej prześladowaną religią było i jest chrześcijaństwo. Co roku ginie od 20 do 50 tysięcy chrześcijan, głównie w krajach islamskich. I jakoś dziwnie cicho o tym wśród obrońców praw człowieka i wolności religijnej.

Mateusz Ligocki
...gdzie Bóg jest na swoim miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu, na odpowiednim miejscu. Pamiętajcie o tym, szczególnie dzisiaj.
 
Trzęsienie ziemi w Japonii w świetle objawień Matki Bożej w Akita
Epicentrum potężnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Japonię 11 marca br., znajdowało się zaledwie około 200 km od sanktuarium maryjnego w Akita. Tam, w 1973 r. Matka Boża kilkakrotnie ukazywała się pewnej zakonnicy, prosząc o modlitwę wynagradzającą za grzechy świata i przestrzegając przed chaosem w Kościele oraz strasznymi katastrofami, które dotkną świat, jeśli ludzie się nie nawrócą.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL