akcja
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Skoro miejsce krzyża jest wyłącznie w świątyni, to ewangelizację też należy ograniczyć do jej murów. Czym jest bowiem ewangelizacja bez ukazania Chrystusowego Krzyża? Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy u tych duchownych, którzy w imię świętego spokoju wolą nie podejmować żadnych działań poza murami swojego kościoła. Zamiast zdobywać dusze dla Chrystusa w przestrzeni publicznej, poza murami świątynnymi, trzęsą się ze strachu, aby ich ktoś nie wyszydził czy nie znieważył, gdyby ośmielili się wypełniać publicznie swoje powołanie do apostolstwa.

Marcin Jakimowicz
- redaktor, pisarz, autor m.in. ”Radykalnych” i ”Dziennika pisanego mocą”: Zapytani o wiarę w Jezusa, szepczemy speszeni: to prywatna sprawa. To niezrozumiały polski kompleks...
 
Kard. Ryłko: ewangelizacji nie można zastępować dialogiem czy filantropią

Zaangażowanie ludzi świeckich w ewangelizację już zmieniło życie Kościoła i wciąż stanowi wielki znak nadziei. Trzeba jednak na nowo odkryć, czym naprawdę jest ewangelizacja – uważa kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Laikatu podkreśla, że z powodu szerzącego się relatywizmu istnieje dziś duży zamęt, gdy chodzi o rozumienie istoty misji. 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL