akcja
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Skoro miejsce krzyża jest wyłącznie w świątyni, to ewangelizację też należy ograniczyć do jej murów. Czym jest bowiem ewangelizacja bez ukazania Chrystusowego Krzyża? Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy u tych duchownych, którzy w imię świętego spokoju wolą nie podejmować żadnych działań poza murami swojego kościoła. Zamiast zdobywać dusze dla Chrystusa w przestrzeni publicznej, poza murami świątynnymi, trzęsą się ze strachu, aby ich ktoś nie wyszydził czy nie znieważył, gdyby ośmielili się wypełniać publicznie swoje powołanie do apostolstwa.

dołącz
 
 
Mumio: Jadwiga i Dariusz Basińscy
- członkowie grupy Mumio: Kiedy ktoś w trakcie rozmowy kpi sobie z Jezusa, atakuje mnie lub kogokolwiek, to rozmawiając z tą osobą, modlę się za nią, proszę Pana Boga, by jej nie sądził.
 
Sejm: projekt całkowitej ochrony życia dzieci poczętych bezterminowo odesłany do komisji
Obywatelski projekt nowelizacji ustawy, przewidujący całkowitą ochronę życia poczętego, został 1 lipca decyzją Sejmu RP, skierowany do dwóch komisji: polityki społecznej i rodziny oraz zdrowia. Za takim rozwiązaniem głosowało 261 posłów, przeciw było 155, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej posłowie nie przyjęli wniosku klubu SLD, który dotyczył odrzucenia projektu w całości.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL