akcja
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Skoro miejsce krzyża jest wyłącznie w świątyni, to ewangelizację też należy ograniczyć do jej murów. Czym jest bowiem ewangelizacja bez ukazania Chrystusowego Krzyża? Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy u tych duchownych, którzy w imię świętego spokoju wolą nie podejmować żadnych działań poza murami swojego kościoła. Zamiast zdobywać dusze dla Chrystusa w przestrzeni publicznej, poza murami świątynnymi, trzęsą się ze strachu, aby ich ktoś nie wyszydził czy nie znieważył, gdyby ośmielili się wypełniać publicznie swoje powołanie do apostolstwa.

dołącz
 
 
Robert Lewandowski
 - napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski oraz Borussii Dortmund: wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów.
 
Krucjata Młodych w radiu FARA o obecności krzyża w przestrzeni publicznej
Radio Archidiecezji Przemyskiej zaprosiło Macieja Maleszyka z Krucjaty Młodych do programu „W strefie pytań trudnych”. W rozmowie z ks. Dariuszem Wilkiem przedstawiciel Krucjaty opowiadał m.in. o akcji brelokowej, uczynkach miłosierdzia co do duszy i działalności publicznej młodych katolików.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL