wydarzenia akcja
Mieszkańcy Wiązownej ”nie wstydzą się Jezusa”
2011-11-25

20 listopada 2011 r. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, wolontariusze Krucjaty Młodych udali się do podwarszawskiej Wiązownej, aby rozmawiać z wiernymi z parafii św. Wojciecha na temat tego, jak odważnie dawać świadectwo swojej wiary w XXI wieku.

W tym szczególnym dniu doskonałym tematem do refleksji było panowanie Chrystusa Króla, które nie pozostaje jedynie wewnętrzną i indywidualną sprawą każdego człowieka. Panowanie Chrystusa to uświęcenie całego porządku doczesnego i Jego panowanie zarówno nad poszczególnymi ludźmi jak i nad rodzinami, społeczeństwami, państwami i w końcu - nad całym Wszechświatem. Jednym z symboli władzy Chrystusa jest krzyż, o którego obecność w sferze publicznej powinni walczyć wszyscy katolicy, zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z atakami agresywnego antykatolicyzmu.

Ponad 2 tysiące mieszkańców Wiązownej otrzymało od członków Krucjaty Młodych breloki akcji "Nie wstydzę się Jezusa!".

Serdecznie dziękujemy księżom z parafii św Wojciecha za umożliwienie przeprowadzenia akcji i ciepłe przyjęcie wolontariuszy Krucjaty. W szczególności dziękujemy ks. kanonikowi Tadeuszowi Łakomcowi i ks. Wojciechowi Sokołowskiemu.

Marcin Musiał i Piotr Mitkowski

Mt1033.pl

 

 
 
Kuba Błaszczykowski
 - reprezentant Polski w piłce nożnej: namawiam do włączenia się w akcję "Nie wstydzę się Jezusa"!
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL