wydarzenia
Nigeria: fundamentaliści islamscy zaatakowali katedrę
2011-06-09


Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych, wielu rannych i poważne zniszczenia katedry w Maiduguri, na północnym wschodzie Nigerii, to skutek ataku fundamentalistów islamskich na katolicką świątynię i dwa komisariaty policji. Do zamachu doszło we wtorek 7 czerwca.

Jak powiedział misyjnej agencji Fides tamtejszy ordynariusz, bp Oliver Dashe Doeme w katedrze wybuchła bomba, a cały budynek jest poważnie zniszczony. Władze przypisują atak fundamentalistycznej sekcie islamskiej Boko Aram, której członkowie określają siebie jako talibowie Nigerii i już wcześniej przyznali się do napadów.

Sytuacja w Maiduguri jest bardzo napięta – powiedział agencji Fides bp Doeme. Jednocześnie przypomniał, że przed dwoma tygodniami doszło do ataku przy użyciu ładunków wybuchowych na inny kościół oraz szkołę średnią. W miniony poniedziałek zamordowano jednego z religijnych przywódców islamskich, który przeciwstawiał się muzułmańskiej sekcie.

Źródło: KAI

 
dołącz
 
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL