wydarzenia
Nigeria: fundamentaliści islamscy zaatakowali katedrę
2011-06-09


Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych, wielu rannych i poważne zniszczenia katedry w Maiduguri, na północnym wschodzie Nigerii, to skutek ataku fundamentalistów islamskich na katolicką świątynię i dwa komisariaty policji. Do zamachu doszło we wtorek 7 czerwca.

Jak powiedział misyjnej agencji Fides tamtejszy ordynariusz, bp Oliver Dashe Doeme w katedrze wybuchła bomba, a cały budynek jest poważnie zniszczony. Władze przypisują atak fundamentalistycznej sekcie islamskiej Boko Aram, której członkowie określają siebie jako talibowie Nigerii i już wcześniej przyznali się do napadów.

Sytuacja w Maiduguri jest bardzo napięta – powiedział agencji Fides bp Doeme. Jednocześnie przypomniał, że przed dwoma tygodniami doszło do ataku przy użyciu ładunków wybuchowych na inny kościół oraz szkołę średnią. W miniony poniedziałek zamordowano jednego z religijnych przywódców islamskich, który przeciwstawiał się muzułmańskiej sekcie.

Źródło: KAI

 
Mumio: Jadwiga i Dariusz Basińscy
- członkowie grupy Mumio: Kiedy ktoś w trakcie rozmowy kpi sobie z Jezusa, atakuje mnie lub kogokolwiek, to rozmawiając z tą osobą, modlę się za nią, proszę Pana Boga, by jej nie sądził.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL