wydarzenia
Pakistan: kolejny chrześcijanin ofiarą ustawy o bluźnierstwie
2011-03-17

W Pakistanie zmarła kolejna ofiara barbarzyńskiej ustawy, chroniącej Mahometa i Koran przed bluźnierstwem – donosi Radio Watykańskie. Qamar David był chrześcijaninem skazanym w 2006 r. za bluźnierstwo na dożywocie. We wtorek rano został znaleziony martwy w więziennej celi.

Jako przyczynę zgonu podano atak serca. Rodzina zmarłego przypomina jednak, że Qamar David był wielokrotnie maltretowany zarówno przez strażników, jak i współwięźniów.

Katolicki biskup Islamabadu zaznacza, że David został uwięziony na podstawie zeznań tylko jednego człowieka, z którym pokłócił się w sprawie interesów. – Jak wiele chrześcijańskiej krwi będzie trzeba jeszcze przelać, zanim zostanie zniesiona ta haniebna ustawa o bluźnierstwie – pyta bp Rufin Anthony.

Źródło: Radio Watykańskie
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Krzyż jest niezmiernie ważny dla chrześcijan
Dlaczego? Inni mówią, że to tylko symbol, od którego ważniejsze jest wypełnianie Bożych przykazań.
- Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL