wydarzenia
Petycję w obronie krzyża podpisało ponad 300 tys. osób!
2012-01-04
Sukcesem zakończyła się akcja tygodnika „Niedziela” przeprowadzana pod hasłem „Brońmy Chrystusowego Krzyża”. Organizatorom udało się w ciągu trzech miesięcy zebrać 305 tys. podpisów pod petycją w obronie obecności krzyża w przestrzeni publicznej.


Zbieranie podpisów rozpoczęto w październiku 2011 r., jako wyraz sprzeciwu wobec zakusów usuwania krzyża m. in. z sali sejmowej. Była to odpowiedź na propozycje świeżo upieczonego posła Janusza Palikota, który krzyż chciał z parlamentu usunąć. Petycja ma teraz zostać przekazana władzom państwowym. 


Swoje podpisy pod petycją złożyli nie tylko wierni z naszych parafii, ale także przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń. Na adres redakcji przyszły również petycje z podpisami od naszych czytelników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Austrii, Norwegii –
powiedział w rozmowie z KAI s. inf. Ireneusz Skubiś redaktor naczelny "Niedzieli".


Organizatorzy przyznają, że nie spodziewali się aż tak dużego odzewu. Nie sądziliśmy jednak, że uda się nam – mówiąc nieco patetycznie – obudzić sumienia wielu rodaków, zaktywizować całe środowiska katolickie, że odezwą się biura poselskie i partie polityczne. Redakcja została zasypana listami zawierającymi albo wycięty kawałek naszej gazety, albo powielane na własną rękę stosy kartek z gęsto zapisanymi nazwiskami. W niepozornych kopertach znajdowaliśmy dziesiątki, setki, a nawet tysiące podpisów – dodała Katarzyna Woynarowska, dziennikarka tygodnika.

 


Źródło: deon.pl

 
Robert Lewandowski
 - napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski oraz Borussii Dortmund: wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów.
 
Nie trzeba umieszczać symboli innych religii w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że w imię tolerancji i poszanowania pozostałych religii powinniśmy zabiegać, aby i one miały takie samo prawo do prezentowania swojej symboliki religijnej...
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL