wydarzenia akcja
Poznańska szkoła podstawowa ”nie wstydzi się Jezusa”
2012-07-13
Ksiądz Andrzej Muńko przeprowadził nietypową katechezę w Szkole Podstawowej nr 10 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu. Nasza akcja zainspirowała go do rozmów z młodzieżą o życiu chrześcijanina w świecie sportu.

Podczas lekcji pod koniec roku szkolnego ksiądz katecheta wykorzystał filmy i informacje na temat kampanii "Nie wstydzę się Jezusa". - Tłumaczyłem moim uczniom, że można być sportowcem i jednocześnie nie wstydzić się swojej wiary - napisał w liście do nas ks. Muńko.

Uczniowie dostali zadanie domowe, żeby wykonać plakat zachęcający do udziału w naszej akcji. W galerii prezentujemy jedynie próbkę umiejętności uczniów z dziesiątej szkoły podstawowej w Poznaniu.

Dziękujemy ks. Andrzejowi za tę inicjatywę!

Mt1033.pl
 
 
Niektórzy traktują krzyż instrumentalnie i wykorzystują do celów politycznych
Dlaczego nie zostawimy krzyża w bezpiecznym miejscu, tzn. w kościele lub domu prywatnym?
- Nadużycia nie uchylają prawa do używania czegoś.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL