wydarzenia
Publikacja w 70. rocznicę męczeńskiej śmierci!
2011-08-13
Nakładem Instytutu im. Ks. Piotra Skargi ukazała się nowa książka poświęcona polskiemu męczennikowi św. Maksymilianowi Marii Kolbe. Publikacja lektury pt. Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej, autorstwa Bogusława Bajora zbiega się z 70. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana, jednak autor starał się skupić swoją uwagę, nie tyle na męczeństwie świętego, ile na jego tytanicznej miłości do Matki Bożej.


Zgodnie ze słowami Jana Dobraczyńskiego, który pisał w Skąpcu Bożym. Rzecz o Ojcu Maksymilianie Maria Kolbe, że wielkość życia założyciela Niepokalanowa nie kaźnią głodowego bunkra, ale ideą królowania Maryi trzeba mierzyć.  Przyjęta optyka pozwoliła na dostrzeżenie w budowniczym Niepokalanowa wielkiego architekta Matki Bożej, człowieka, który swoimi wizjami oraz wprowadzonymi w życie projektami wpłynął na życie milionów katolików w Polsce i na świecie.   


Wszyscy, którzy sięgną po książkę: Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej będą mogli poznać fascynujące życie świętego, dowiedzą się o zrealizowanych przedsięwzięciach, ogromnym rozmachu działań oraz wyjątkowości projektów, odkryją także bogactwo tekstów świętego i liczne materiały źródłowe w postaci archiwalnych fotografii.


Ukazanie się książki: Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej staje się okazją do przypomnienia wszystkim Polakom o wielkim człowieku, którym umiłował Maryję ponad własne życie.


Więcej informacji o książce: Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej znajduje się na stronie www.swietymaksymilian.pl. Poprzez stronę internetową można także zamówić przesyłkę lektury  o wartości 12 zł.

 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Wielu „katolików” nie chce krzyża w przestrzeni publicznej
Dlaczego niektóre środowiska i osoby deklarujące się jako katolicy nie czują takiej potrzeby?
- Są to wyznawcy "świętego spokoju", ludzie letni.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL