wydarzenia
Różaniec wynagradzający w Warszawie
2014-06-14
Około stu osób zebrało się przed pomnikiem Matki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, aby modlić się na różańcu w intencji przebłagalnej za grzech sodomski. Publiczną modlitwę zorganizowano w przeddzień parady homoseksualistów, która w sobotę przejdzie ulicami stolicy.

Wieczorna modlitwa publiczna zorganizowana była przez Krucjatę Młodych oraz Męską Różę Różańcową „Bractwo Przedmurza”. Doroczna inicjatywa modlitewna odbyła się w Warszawie już po raz piąty. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Wierni zgromadzili się wokół pomnika Matki Bożej Passawskiej, który jest jednym z najstarszych zabytków Warszawy, a zarazem wotum dziękczynnym za zwycięstwo Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Do niedawna w pobliżu figury i placu, na którym zgromadzili się wierni, funkcjonował erotyczny klub go – go, który dzięki modlitwie, setkom protestów mieszkańców Warszawy oraz szerokiemu zainteresowaniu mediów, ostatecznie został zamknięty. Piątkowa modlitwa była więc również symbolicznym podziękowaniem Opatrzności za interwencję w sprawie, która tak bardzo bulwersowała katolików.

Wierni, którzy zgromadzili się na placu w pobliżu kaplicy Res Sacra Miser, odmówili bolesną część różańca świętego oraz egzorcyzm prosty do św. Michała Archanioła, a także odśpiewali pieść „Z dawna Polski tyś Królową”.

Na pytanie skąd pomysł na organizację publicznej modlitwy odpowiedział Marcin Iwanowski z Krucjaty Młodych. – Święty Ludwik Maria Grignon de Montfort powiedział, że za grzech publiczny należy wynagradzać publiczną modlitwą. Parada homoseksualistów jest publiczną manifestacją grzechu sodomskiego, wołającego o pomstę do nieba. Na ulicach naszego miasta dochodzi do obscenicznych scen i deprawacji dzieci i młodzieży. W takiej sytuacji musimy reagować – powiedział Iwanowski. Następnie przywołał słowa bł. papieża Piusa IX, który powiedział „Daj mi armię odmawiającą milion różańców dziennie, a zwyciężę świat”, tym samym podkreślając znaczenie modlitwy różańcowej.

Po zakończeniu modlitwy, organizatorzy zaprosili wszystkich na wtorkową (17 czerwca 2014 r.) manifestację przed Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która odbędzie się o godzinie 15.30. Krucjata Młodych zapowiada złożenie 50 tys. podpisów sprzeciwu wobec organizacji bluźnierczego przedstawienia „Golgota Picnic”, które odbędzie się w ramach poznańskiego Malta Festival.

Paweł Ozdoba

 
Krzyż w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że religia i jej symbole to sprawa prywatna każdego z nas…
- Religia nie jest tylko sprawą prywatną, ale i publiczną. Gdyby nie była, to Chrystus nie ustanowiłby instytucji do jej głoszenia - Kościoła.
 
Radosław Pazura
Mogę śmiało powiedzieć, że nie wstydzę się Jezusa, wręcz przeciwnie, jestem dumny, że wierzę w Niego i tak naprawdę to On daje mi siłę... 
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL