akcja
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej i uczynków miłosierdzia wobec ciała, czyli opieki nad głodnymi, chorymi i ubogimi. Te uczynki mają wspierać realizację głównego celu chrześcijaństwa, jakim jest szerzenie wśród ludzi dobrej nowiny o Chrystusie i umożliwienie im w ten sposób zbawienia duszy. Stąd chrześcijanie opiekujący się ubogimi czynią to w imię miłości do Jezusa i bliźniego, aby tego ostatniego ku Jezusowi przyciągnąć, a nie tylko dlatego, aby zaspokoić jego materialne potrzeby.
W chrześcijańskich organizacjach dobroczynnych jest obecna symbolika krzyża czy to w postaci logo (np. Caritas) czy też krucyfiksu w różnych pomieszczeniach lub miejscach związanych z prowadzeniem tego typu działalności. Można powiedzieć, że symbol krzyża jest swego rodzaju „firmowym znakiem jakości” dla różnych dzieł podejmowanych przez chrześcijan, więc jego obecność w miejscach publicznych, z których korzystają chrześcijanie, powinna być czymś naturalnym. Wyobraźmy sobie gdyby nagle ktoś zorganizował kampanię, aby usunąć z przestrzeni publicznej jakąś markę, np. Volkswagen albo Sony. Ile wysiłku włożyliby właściciele tych marek w obronie prawa do ich publicznej prezentacji i przeciwko dyskryminacji wobec innych marek. Stąd tym bardziej jako chrześcijanie mamy obowiązek bronić prawa do obecności w przestrzeni publicznej „naszej marki”, która przecież reprezentuje samego Jezusa, a nie jakiś wyrób przemysłowy.

Robert ”Litza” Friedrich
- polski gitarzysta i wokalista: Tylko wtedy widać, że ktoś nie wstydzi się Jezusa, ma w Niego wiarę i ufność w to, że Jego Zmartwychwstanie jest początkiem nowego życia...
 
Krucjata Młodych na II Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości
W dniach 18-20 września 2015 r. odbył się w Opolu drugi zjazd patriotycznych organizacji młodzieżowych „Forum Wspólnie Dla Przyszłości”. Ponad stu uczestników wysłuchało kilkudziesięciu referatów oraz prezentacji szkoleniowych, dotyczących szerokiego spektrum spraw publicznych. Wśród nich nie zabrakło wystąpień przedstawicieli Instytutu Ks. Piotra Skargi, Krucjaty Młodych oraz Instytutu Ordo Iuris.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL