akcja
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej i uczynków miłosierdzia wobec ciała, czyli opieki nad głodnymi, chorymi i ubogimi. Te uczynki mają wspierać realizację głównego celu chrześcijaństwa, jakim jest szerzenie wśród ludzi dobrej nowiny o Chrystusie i umożliwienie im w ten sposób zbawienia duszy. Stąd chrześcijanie opiekujący się ubogimi czynią to w imię miłości do Jezusa i bliźniego, aby tego ostatniego ku Jezusowi przyciągnąć, a nie tylko dlatego, aby zaspokoić jego materialne potrzeby.
W chrześcijańskich organizacjach dobroczynnych jest obecna symbolika krzyża czy to w postaci logo (np. Caritas) czy też krucyfiksu w różnych pomieszczeniach lub miejscach związanych z prowadzeniem tego typu działalności. Można powiedzieć, że symbol krzyża jest swego rodzaju „firmowym znakiem jakości” dla różnych dzieł podejmowanych przez chrześcijan, więc jego obecność w miejscach publicznych, z których korzystają chrześcijanie, powinna być czymś naturalnym. Wyobraźmy sobie gdyby nagle ktoś zorganizował kampanię, aby usunąć z przestrzeni publicznej jakąś markę, np. Volkswagen albo Sony. Ile wysiłku włożyliby właściciele tych marek w obronie prawa do ich publicznej prezentacji i przeciwko dyskryminacji wobec innych marek. Stąd tym bardziej jako chrześcijanie mamy obowiązek bronić prawa do obecności w przestrzeni publicznej „naszej marki”, która przecież reprezentuje samego Jezusa, a nie jakiś wyrób przemysłowy.

Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Kard. Bertone podkreślił, że Caritas musi mieć silną tożsamość katolicką

Podczas trwającego w Rzymie Zgromadzenia Walnego organizacji wchodzących w skład Caritas, kardynał Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu, powiedział m.in., że kościelna jednostka charytatywna, jaką jest Caritas i podległe jej podmioty „muszą zachować katolicką tożsamość”.

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL