wydarzenia
Sejmowy krzyż zyskał nowych sprzymierzeńców
2011-10-21


Krucjata Młodych – grupa młodych katolików świeckich zorganizowała kampanię w obronie sejmowego krzyża.  Akcja młodych jest reakcją na żądania Ruchu Palikota, które domaga się usunięcia krzyża znad drzwi sali obrad. To kolejna kampania, w obronie krzyża, w którą zaangażowała się Krucjata Młodych.

Na stronie internetowej www.protestuj.pl został umieszczony list do Janusza Palikota. Młodzi nie zgadzają się na usunięcie krzyża z sejmu i wyrażają swoje oburzenie żądaniami kontrowersyjnego ugrupowania.

Stanowczo protestuję przeciwko Pańskiej inicjatywie usunięcia krzyża z Sejmu RP. Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym ani politycznym, ale znakiem Jezusa Chrystusa. Właśnie poprzez krzyż Jezus dał szansę zbawienia duszy oraz uwolnienia z grzechu i szatańskiej niewoli wszystkim ludziom, w tym również Panu i członkom Pańskiego ugrupowania. Obecność krzyża w miejscach publicznych, między innymi w Sejmie, właśnie o tym nam przypomina. Jeżeli Pan nie chce z tej szansy skorzystać, to Pańska strata, ale nie ma Pan prawa odmawiać tej możliwości innym członkom naszego parlamentu – piszą autorzy protestu.

Inicjatorzy akcji zachęcają do odwiedzenia strony www.protestuj.pl i wzięcia udziału w kampanii. Aby dołączyć do protestujących wystarczy złożyć swój podpis pod treścią listu i wysłać go za pośrednictwem strony protestuj.pl.

Sygnatariusze mogą także skorzystać z poczty internetowej, bądź tradycyjnych środków komunikacji takich jak telefon, bądź list. Inicjatorzy protestu zachęcają także do informowania o akcji wszystkich przyjaciół, który sprzeciwiają się antyklerykalnym postulatom nowego ugrupowania.  

Więcej informacji na www.protestuj.pl


PiotrSkarga.pl

 
dołącz
 
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL