wydarzenia
Sejmowy krzyż zyskał nowych sprzymierzeńców
2011-10-21


Krucjata Młodych – grupa młodych katolików świeckich zorganizowała kampanię w obronie sejmowego krzyża.  Akcja młodych jest reakcją na żądania Ruchu Palikota, które domaga się usunięcia krzyża znad drzwi sali obrad. To kolejna kampania, w obronie krzyża, w którą zaangażowała się Krucjata Młodych.

Na stronie internetowej www.protestuj.pl został umieszczony list do Janusza Palikota. Młodzi nie zgadzają się na usunięcie krzyża z sejmu i wyrażają swoje oburzenie żądaniami kontrowersyjnego ugrupowania.

Stanowczo protestuję przeciwko Pańskiej inicjatywie usunięcia krzyża z Sejmu RP. Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym ani politycznym, ale znakiem Jezusa Chrystusa. Właśnie poprzez krzyż Jezus dał szansę zbawienia duszy oraz uwolnienia z grzechu i szatańskiej niewoli wszystkim ludziom, w tym również Panu i członkom Pańskiego ugrupowania. Obecność krzyża w miejscach publicznych, między innymi w Sejmie, właśnie o tym nam przypomina. Jeżeli Pan nie chce z tej szansy skorzystać, to Pańska strata, ale nie ma Pan prawa odmawiać tej możliwości innym członkom naszego parlamentu – piszą autorzy protestu.

Inicjatorzy akcji zachęcają do odwiedzenia strony www.protestuj.pl i wzięcia udziału w kampanii. Aby dołączyć do protestujących wystarczy złożyć swój podpis pod treścią listu i wysłać go za pośrednictwem strony protestuj.pl.

Sygnatariusze mogą także skorzystać z poczty internetowej, bądź tradycyjnych środków komunikacji takich jak telefon, bądź list. Inicjatorzy protestu zachęcają także do informowania o akcji wszystkich przyjaciół, który sprzeciwiają się antyklerykalnym postulatom nowego ugrupowania.  

Więcej informacji na www.protestuj.pl


PiotrSkarga.pl

 
Krzyż jest niezmiernie ważny dla chrześcijan
Dlaczego? Inni mówią, że to tylko symbol, od którego ważniejsze jest wypełnianie Bożych przykazań.
- Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL