wydarzenia akcja
Snowboardzista Mateusz Ligocki ”nie wstydzi się Jezusa”!
2011-08-24
Przeczytaj świadectwo reprezentanta Polski i dwukrotnego uczestnika Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dziękuję za przesłanie mi breloka "Nie wstydzę się Jezusa".

Nazywam sie Mateusz Ligocki, jestem snowboardzistą, reprezentantem Polski, dwukrotnym uczestnikem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. O akcji "nie wstydzę się Jezusa" dowiedziałem sie od Uli i Agnieszki Radwańskich, z którymi znam się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że również poprzez własny przykład przyciągnę innych do Boga, że moje świadectwo doda im odwagi.

Dyscyplina sportowa, którą uprawiam bardzo podoba się młodym ludziom. Niestety często mam okazję widzieć, jak bardzo są oni zagubieni, boją się publicznie przyznać do tego, co kryją w swoich sercach - wiary w Boga.
 
Dlatego również chcę dodać im odwagi i zapewnić wsparcie.
 
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa", który otrzymałem od Was, już dziś wisi w najodpowiedniejszym, moim zdaniem, dla niego miejscu - moim samochodzie. Co roku przemierzam ok. 50.000 km, goszcząć na swym "pokładzie" wielu przyjaciół, sportowców, znajomych nie tylko z Polski, ale również spoza granic naszego kraju...
 
Niestety brelok ten, z racji tego, że otrzymałem tylko jeden może wisieć tylko w tym miejscu, a chciałoby się jeszcze przypiąć podobny choćby do torby podróżnej, plecaka, pokrowca na deski, z którymi podróżuję po całym świecie...

Mam nadzieję, że dzięki takim działaniom, inni - bojaźliwi - zobaczą, że nie są osamotnieni w swojej wierze. Nabiorą pewności i odwagi.

Serdecznie pozdrawiam,
Szczęść Boże!

Mateusz Ligocki
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Marek Jurek
- polski polityk prawicowy, były Marszałek Sejmu RP: Publiczne wyznawanie wiary jest jednym z jej zasadniczych wymogów. Nie można być świadomym katolikiem i nie głosić swojej wiary.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL