wydarzenia
Somalia: małżeństwo katolickich misjonarzy z USA zamordowane przez piratów
2011-02-25

Somalijscy piraci zamordowali amerykańskie małżeństwo katolików z Kalifornii, które od kilku lat pływało swym jachtem, by rozpowszechniać Biblię w najdalszych częściach świata. Obok Scotta i Jean Adamów z katolickiej parafii w Santa Monica od kul porywczy zginęli także przyjaciele emerytowanej pary żeglarzy – Phyllis Macay i Bob Riggle z Seattle.

Ks. prałat Lloyd Torgerson z Santa Monica wyjaśnił, że Adamowie w 2004 r. podjęli się misji ewangelizacyjnej, pływając po morzach świata i rozdając egzemplarze Biblii.

Ich prawie 18-metrowy jacht „Quest” brał wcześniej udział w rajdzie żaglowym Blue Water Rally. W pewnym momencie amerykańska łódź oddzieliła się od pozostałych uczestników płynących do Morza Śródziemnego. Żeglarze świadomie udali się w niebezpieczne rejony Oceanu Indyjskiego.

W piątek w ubiegłym tygodniu niedaleko wybrzeża Omanu Amerykanów porwało 19 somalijskich piratów. Uprowadzoną jednostkę obserwowali cały czas żołnierze amerykańskiej marynarki wojennej. Trwały negocjacje. Zostały jednak nieoczekiwanie przerwane 22 lutego. Gdy żołnierze usłyszeli strzały, wkroczyli do akcji. Porywacze zastrzelili zakładników. W trakcie wymiany ognia zginęło dwóch porywczy, 13 innych zostało zatrzymanych.

Podczas tegorocznej podróży Adamowie odwiedzili wyspę Phuket w Tajlandii Galle na Sri Lance i Cochin w Indiach. Wszędzie rozdawali egzemplarze Biblii. Na swej stronie internetowej podkreślali, że w swym misyjnym dziele odnaleźli na nowo prawdziwy sens życia.

Rodzinna parafia Adamów zamierza upamiętnić zmarłych tragicznie misjonarzy podczas kilku żałobnych liturgii zaplanowanych w najbliższych dniach.

Źródło: KAI
 
dołącz
 
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL