wydarzenia
Wielka Brytania: chrystianofobia coraz powszechniejsza
2012-01-30

Trzy lata temu opinię o występowaniu chrystianofobii na Wyspach podzielało 66 procent mieszkających tam chrześcijan. Dziś już siedemdziesiąt cztery procent z nich dostrzega coraz silniejsze nastroje antychrześcijańskie oraz działania blokujące wolność wypowiedzi wyznawców Chrystusa.

Badania przeprowadziła agencja ComRes. Wyniki mówią, iż 74 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco na zadane przez nią pytanie: czy sądzisz, że marginalizacja chrześcijan postępuje, zmniejsza się, czy pozostaje na dotychczasowym poziomie?
 
66 proc. uważa, że rośnie wykluczenie chrześcijan przez władze państwowe. 61 procent jest przekonana, że chrześcijanie są wykluczani w miejscu pracy. 71 procent zauważa wykluczanie chrześcijan w mediach.

Brytyjscy chrześcijanie są przekonani, że w najbliższym czasie sytuacja może się tylko pogorszyć. 

 
Źródło: fronda.pl, LSN
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Krzyż w szkole
Dlaczego? Inni mówią, że edukacja z zasady powinna być neutralna światopoglądowo…
- Nie istnieje neutralność światopoglądowa. Nie można uczyć dzieci bez odwołania się do kategorii prawdy i fałszu oraz dobra i zła.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL