wydarzenia
Łatwy dostęp do okultyzmu poprzez internet powoduje, że potrzeba znacznie więcej egzorcystów
2011-03-31

Na Papieskim Uniwersytecie Regina Apostolorum w Rzymie zorganizowano sześciodniową konferencją poświęconą egzorcyzmom. Zdaniem wielu teologów, rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów, w związku z łatwym dostępem do informacji na temat satanizmu i okultyzmu.

– Internet sprawia, że znacznie łatwiej niż w przeszłości można dotrzeć do informacji na temat satanizmu – zaznacza Carlo Climati, wykładowca uniwersytecki, specjalizujący się w dziedzinie opętań wśród młodych ludzi. – Zaledwie w ciągu kilku minut można się skontaktować z sektą satanistyczną i dowiedzieć się, czym jest okultyzm. Konferencja nie jest poświęcona temu, jak zostać egzorcystą, ale by wymienić się informacjami na temat egzorcyzmu, satanizmu, sekt satanistycznych. Wszystko po to, aby pomóc rodzicom i kapłanom. Jego zdaniem okultyzm „jest szczególnie niebezpiecznym zagrożeniem dla młodych ludzi, mających problemy albo chwiejnych emocjonalnie”.

Swoim doświadczeniem dzielą się duchowni, psychologowie, psychiatrzy, nauczyciele oraz osoby pracujące z młodzieżą.

Były egzorcysta Gabriele Nanni twierdzi, że w ostatnich latach zlekceważono zjawisko wzrostu liczby opętań wśród młodzieży.

Źródło: „The Daily Telegraph”, AS
 
Niektórzy traktują krzyż instrumentalnie i wykorzystują do celów politycznych
Dlaczego nie zostawimy krzyża w bezpiecznym miejscu, tzn. w kościele lub domu prywatnym?
- Nadużycia nie uchylają prawa do używania czegoś.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL