akcja
Niektórzy traktują krzyż instrumentalnie i wykorzystują do celów politycznych
Dlaczego nie zostawimy krzyża w bezpiecznym miejscu, tzn. w kościele lub domu prywatnym?
Fakt, że krzyż może być wykorzystany w sposób niegodny nie oznacza, że ma on zniknąć z przestrzeni publicznej. Nadużycia nie uchylają prawa do używania czegoś. Wyobraźmy sobie, że zakazano by używania noży, gdyż były przypadki wykorzystania ich jako narzędzia zbrodni albo zakażmy używania samochodów, ponieważ zdarzają się wypadki. Analogicznie można by powiedzieć, że miejsce noża jest w kuchennej szufladzie, a samochodu w garażu.
Gdy chodzi z kolei o wykorzystanie krzyża do celów politycznych, to trzeba zadać sobie pytanie, jakie te cele są? Czy cele te są poddane krzyżowi, czy też krzyż celom? Jeżeli odwołanie się do symboliki krzyża ma oznaczać autentyczną odbudowę porządku społecznego w oparciu o zasady chrześcijańskie i moralną odnowę narodu, to jest to usprawiedliwione. Jeżeli jednak politycy wykorzystują krzyż, aby zwodzić chrześcijańskich wyborców dla zdobycia władzy, to jest to praktyka haniebna.

Młodzi katolicy udaremnili plan bluźnierstwa w Łagiewnikach
Środowiska pederastów w Polsce poczynają sobie coraz śmielej. W ramach obchodzonego przez nie „queerowego maja” planowali dostać się do Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
 
Krzysztof Jędrzejewski
Główny akcjonariusz Grupy Kopex, trzeciego na świecie koncernu z branży górniczej. W 2011 roku zajął 26. miejsce wśród najbogatszych Polaków, według miesięcznika "Forbes".
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL